תקשוב המאה ה-21

"בכל דור ודור צריך ללמוד את דרכי השימוש בכלים המשפיעים על הדור" (הרב קוק)

החל משנת הלימודים תשע"א מפעיל משרד החינוך תכנית חדשנית להתאמת מערכת החינוך למאה ה-21.

מטרתה של התכנית להתאמת מערכת החינוך למאה ה-21 היא להוביל לקיומה של פדגוגיה חדשנית בבתי הספר תוך הטמעה של  טכנולוגיית המידע ICT.

פדגוגיה חדשנית היא שיטת הוראה ולמידה, שבה התכנים והידע הנלמדים רלוונטיים למציאות המשתנה. במקביל לידע, התלמידים רוכשים מיומנויות הרלוונטיות לתפקוד מיטבי במאה ה-21 (מיומנויות המאה ה-21), ההוראה מותאמת לשונות התלמידים, שוברת מחיצות בין בית הספר לבין העולם החיצון, תוך שהיא עושה שימוש מרבי, אך מושכל, בטכנולוגיה כדי לקדם את תהליכי ההוראה הן ברמה הפדגוגית והן ברמת הניהול הפדגוגי.

 לפי תפיסת העולם החינוכית של משרד החינוך, הטמעת התקשוב וטכנולוגיית המידע בהוראה ובלמידה  צריכה להיעשות מתוך גישה מאוזנת, במקומות שבהם יש לתקשוב ערך מוסף.

שילוב נכון של טכנולוגיית המידע בסביבות ההוראה יכול לשפר את איכותה; יש בו בכדי להביא לשיפור מיומנויות המורים; להתאים את ההוראה לשונות התלמידים; לשפר את ההתנהלות ואת הניהול הבית-ספרי; לקבל משוב לגבי תלמידים בזמן אמת, שיאפשר לטפל בקשייהם בשלב מוקדם יותר; לשפר את הקשב ואת העניין של התלמידים; להביא לרצף למידה בכיתה ובבית ולשפר את התקשורת בין כל השותפים (מורים, תלמידים והורים).

מעבר לשיפורים הללו, במהלך של שילוב טכנולוגיית המידע נוכל להקנות את מיומנויות המאה ה-21, הכוללות כאמור אוריינות מידע ותקשורת; חשיבה ופתרון בעיות, קשרים בין-אישיים, למידה שיתופית ופיתוח של לומד עצמאי.

המטרות המרכזיות הן אם כך שיפור ההוראה והניהול, שיפור התקשורת והקניית מיומנויות המאה ה-21 לתלמידים באמצעות הטכנולוגיה של המאה ה-21.

כללי התנהגות באתר ביה"ס

אתר בית הספר "יסודות" תל"י נבנה על ידי הנהלת ביה"ס ומוריו.

ומשמש לשיקוף העשייה החינוכית, ליצירת קשר ושיח בין תלמידים, מורים וקהילה ולקידום מטרות לימודיות, חברתיות וערכיות.

אנו קוראים לכל באי האתר להקפיד על שיח מכובד ושמירה על זכויות הפרט.

ואתם: מורים, תלמידים, והורים יקרים,
הקפידו על כללי התנהגות נאותים בפורום :

  • שמרו על שפה יפה 
  • כבדו את הפרטיות של אחרים 
  • אל תפרסמו פרטים אישיים שלכם 
  • הסתפקו בשם פרטי 
  • שתפו במידע החיוני לעבודות משותפות 
  • נהלו דיון איכותי ומכבד.

                                                                         בברכה צוות "יסודות" תל"י

 

 

 אינטרנט בטוח

למידה מבוססת חקר

 למידה מרחוק בשעת חרום  

 שינוי אחרון: 24/09/2013, 12:43